تاثیرگذاری غیرمستقیم تحریم بر بازار فولاد

به گزارش استیل پدیا، به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد آلیاژی ایران، این مراسم تقدیر در همایش بهره‌وری انرژی سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در ایران با حضور جمع کثیری از مدیران صنایع، مقامات داخلی و کارشناسان و سفرای خارجی، سازمان‌های بین‌المللی مرتبط در حوزه انرژی و محیط زیست و به میزبانی مشترک UNIDO و IFCO انجام شد. در این مراسم محمود غدیری، مدیر ارشد بهره‌برداری شرکت به‌عنوان نماینده شرکت فولاد آلیاژی ایران، تندیس و تقدیرنامه یونیدو را دریافت کرد.

 

سازمان ملل متحد (یونیدو) برای اولین بار با هدف اجرای پایلوت ارتقای فرهنگ انرژی و کارزار اطلاع‌رسانی در صنعت، این پروژه را در شرکت فولاد آلیاژی ایران (بزرگ‌ترین‌ تولید‌کننده فولادآلیاژی خاورمیانه) آغاز کرد. با توجه به گستردگی فرآیندهای این مجموعه و مشورت با تیم انرژی کارخانه، این پایلوت در واحــد فولاد‌سازی بــا تمرکز بر کوره‌های قوس الکتریکی که بیش از ۷۰ درصد انرژی الکتریکی کل کارخانه را به خود اختصاص می‌دهند، اجرا شد.

 

نسیم شکاری هماهنگ‌کننده ملی بــرنامه بهره‌وری انرژی در صنایع کلیدی ایران نیـز درهمیــن خصوص افزود: پیش‌بینی می‌شود با اجــرای کــامل برنامه ارتقـــای فرهنگ انــرژی، ۵ درصد صرفه‌جویی انرژی در مدت ۶ ماه در این کارخانه محقق شود. این برنامه با کمک مالی صندوق تسهیلات محیط زیست جهانی (gef)، مشترکا توسط سازمان ملل متحد(UNIDO)، در راستای بخشی از وظایف این سازمان و همگام با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد برای مقابله با تغییرات آب و هوایی از طریق بهره‌وری و صرفه‌جویی انرژی در صنایع بزرگ کشور (IFCO) به‌عنوان همکار ملی پروژه از سال ۲۰۱۲تا ۲۰۱۸ در کشور اجرا شد.

نوشتهٔ پیشین
ایران در تولید فولاد ، فرانسه و ایتالیا را عقب زد
نوشتهٔ بعدی
روز مهندس مبارک
فهرست