فولاد شادگان نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی احداث می‌کند

 

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان با تشریح آخرین وضعیت ساخت واحدهای فولادسازی این کارخانه از ساخت یک نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی توسط این شرکت خبر داد و گفت: این پروژه ذیل تفاهم‌نامه میان وزارت صمت و نیرو برای احداث ۱۰۰۰۰ مگاوات نیروگاه است که اسناد مناقصه آن تهیه شده و در حال اخذ مجوزهای لازم برای انتشار آن هستیم. به گزارش روابط عمومی شرکت صنعت فولاد شادگان، مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان با اشاره به اقدامات شرکت در راستای فضای سبز فولاد شادگان اظهار کرد: شرکت صنعت فولاد شادگان طبق تعهدات زیست محیطی خود، برنامه‌ریزی کرده است تا پروژه‌های فضای سبز این شرکت را در چند فاز به بهره‌برداری برساند. در این زمینه فاز اول طرح به مساحت حدود ۱۳هکتار به مرحله کشت رسیده و در حال حاضر مقدمات اجرایی جهت اجرای فاز دوم به مساحت ۱۰ هکتار در حال انجام است.

مجتبی قارونی با اشاره به آخرین وضعیت احداث تصفیه‌خانه پساب این شرکت، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اواسط نیمه دوم امسال، تصفیه‌خانه پساب شرکت صنعت فولاد شادگان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: تصفیه پساب شرکت شامل تصفیه آب‌های صنعتی، آب‌های سطحی و …کارخانه است که در مرحله اجراست و امیدواریم در برنامه زمان‌بندی مشخص شده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان در خصوص پروژه فاز یک فولاد‌سازی این شرکت که شامل یک واحد فولاد‌سازی به ظرفیت « ۸۰۰‌هزار تن بیلت» در سال است، گفت: در حال حاضر این پروژه بیش از ۸۵‌درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ نفر در آن مشغول به کار هستند. 

قارونی با اشاره به پروژه فاز ۲ فولادسازی این شرکت که شامل کارخانه احیا و فولاد‌سازی است، عنوان کرد: فاز ۲ شامل یک کارخانه احیا به ظرفیت «۷/ ۱ میلیون تن آهن اسفنجی » و واحد فولادسازی به ظرفیت« ۲/ ۱میلیون تن اسلب عریض» در سال است.

وی افزود: این کارخانه به روش HOT LINK است که در نوع خود در کشور کم نظیر است.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان بیان کرد: در مرحله اول، تجهیزات اصلی واحد فاز ۲ فولادسازی که شامل EAF، LF، VOD و سیستم جمع‌آوری غبار است، از مازاد فاینانس فاز اول سفارش داده شده و همچنین بخش اول این تجهیزات نیز به تازگی وارد گمرک شده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه مناقصه‌ای جهت ادامه کار واحد فولادسازی در جریان است، بیان کرد: در این راستا؛ پیمانکاران ارزیابی شده و طی روزهای آتی پیشنهادهای مالی و فنی خود را خواهند داد.

قارونی با اشاره به احیای فاز ۲ نیز افزود: همچنین جهت احیای فاز ۲، در حال تهیه اسناد مناقصه هستیم که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مراحل مناقصه در انتهای سال آغاز می‌شود. مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان با اشاره به افزایش ظرفیت فاز اول عنوان کرد: افزایش ظرفیت این واحد به میزان «یک میلیون تن» در سال است که در حال حاضر، در مراحل مهندسی و سفارش تجهیزات Long Delivery هستیم. همچنین برنامه‌ریزی شده که در تعمیرات سالانه در سال آینده برنامه اجرایی آن را انجام دهیم.

ساخت نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی توسط فولاد شادگان

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان از ساخت نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی خبر داد و گفت: این پروژه ذیل تفاهم‌نامه میان وزارت صمت و نیرو برای احداث ۱۰هزار مگاوات نیروگاه است که اسناد مناقصه آن تهیه شده و در حال اخذ مجوزهای لازم برای انتشار آن هستیم.

وی افزود: این مجوزها شامل مجوزهای زیست محیطی، زمین پروژه، شبکه و …  است که بلافاصله بعد از اخذ مجوز، مراحل انتخاب پیمانکار انجام می‌شود.

قارونی با اشاره به کارخانه آهک شرکت صنعت فولاد شادگان خاطرنشان کرد: بعد از اخذ مجوزهای لازم جهت ارزیابی پیمانکاران واجد شرایط، فراخوان داده می‌شود.

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعت فولاد شادگان در پایان از بهره‌برداری از ساختمان اداری در انتهای سال خبر داد و گفت: این ساختمان شامل سه طبقه است که هر طبقه زیربنای آن بالغ بر ۲۲۰۰ متر است که در انتهای سال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

منبع خبر

https://donya-e-eqtesad.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%86%DB%8C-129/3985981-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%88%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D8%A7%D8%AB-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

نوشتهٔ پیشین
ایمیدرو تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری کالا بر مبنای فولاد و مس را کلید زد
نوشتهٔ بعدی
امکان تولید یک میلیون تن شمش فولاد
فهرست